| anonim_4396 a întrebat:

Daca am cont la ING trebuie sa incasez obligatoriu 700 de lei pe cont ca sa nu am alte taxe suplimentare?

La BT e la fel?

Răspuns Câştigător
| outsidethebox a răspuns:

ING-ul se comporta execrabil cu clientii "de rand", au declarat razboi cash-ului si ca atare si-au restrans extrem de mult aria de acoperire, au limite arbitrare la retrageri, comisioane de neam prost, curs valutar de toata jena si nu in ultimul rand, duc profitul in Olanda.
Conditiile sunt mai relaxate la BT, poti gasi un "operator uman" inclusiv in weekend, cu care sa stai de vorba fata in fata si nu in ultimul rand, profitul obtinut RAMANE aici, in tara.
Din aceste motive, chiar daca comisioanele ar fi mai mari, desi ma indoiesc, ar trebui sa iti faci cont la ei!