| Gabriela223 a întrebat:

Daca am dat o comanda pe net,iar comanda imi este trimisa prin Cargus si nu vreau sa o ridic, ce mi se poate face?

Răspuns Câştigător
| DiannaDia a răspuns:

Păi depinde și motivul pentru care nu mai vrei obiectul respectiv. happy
Din câte știu eu, nu-ți pot face ceva, însă dacă nu mai vrei obiectul respectiv ar trebui să anulezi comanda și în cel mai rău caz să plătești drumul.winking

9 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nimic, suni unde ai facut comanda sa o anulezi sau cand vine curieru zici ca nu o mai vrei.

| Gabriela223 explică (pentru RobertMoon):

Stii din propria experienta sau zici si tu o parere?

| RobertMoon a răspuns (pentru Gabriela223):

La mine a venit o masina de spalat si era lovita, a venit curieru si l-am trimis cu ea de unde a adus-o si nu am platit nimic.

| Gabriela223 explică (pentru RobertMoon):

Ai comandat masina de pe net sau?

| RobertMoon a răspuns (pentru Gabriela223):

Da, de pe internet, domo.

| Gabriela223 explică (pentru Gabriela223):

Am aflat de pe net.Multumesc tuturor pentru raspunsuri!''Cumparatorul refuza achizitionarea coletului dupa verificare. Ce se intampla in acest caz?
Coletul va fi resigilat. Agentul Cargus anunta expeditorul si impreuna stabilesc conditiile de returnare a produsului. Returul produsului este un serviciu suplimentar care va fi achitat de vanzator in momentul revenirii curierului.''

| Behappy142 a răspuns:

Pai,s-ar putea sa te puna sa platesti transportul.

| Gabriela223 explică (pentru Behappy142):

Nu ma poate obliga laughing

| Behappy142 a răspuns (pentru Gabriela223):

Pai,am comandat un telefon si cand l.am primit nu l-am primit cu casti si nu avea nici cablu de date, asa cum scria pe site si l-am refuzat.dar m-a pus sa platesc transportul..si l-am platit...nu stiu daca puteam refuza sau nu...