| georgetzop a întrebat:

Daca am depus actele de somaj dupa terminarea liceului si ma inscriu la o facultate primesc macar o luna somaj? sau nu primesc deloc si cat este indemnizatia de somaj?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa primesti somaj. Oricum te-ai inscris doar pentru luarea in evidenta si numai dupa 60 de zile de la data luarii in evidenta se poate primi somaj si numai daca nu te-ai angajat pana atunci ori nu urmezi facultatea. Pentru absolventii care indeplinesc conditiile somajul se acorda cel mult 6 luni si suma este de 250 lei pe luna. Numai bine!

| CM7YRE a răspuns:

Anul trecut sau acum doi ani se primeau 3 luni de somaj.

| georgetzop explică:

Pai daca ma duc la facultate primesc 3 luni?

| niku_8633 a răspuns:

Indemnizatia de somaj este in jur 200-300 lei si o primesti timp de 6 luni dupa care trebuie sa te angajezi.