| Girly97 a întrebat:

Daca am facut azi un transfer bancar in BT24 Mobile Banking catre o persoana care are cont la ING cand este cel mai probabil sa primeasca transferul?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Au dreptate! Pana marti nu cred ca se va face transferul!

| Girly97 explică (pentru Salontanul):

Naspa, speram ca va ajunge cel mai probabil maine sau luni...

| Salontanul a răspuns (pentru Girly97):

In mod normal asa ar trebui. Doar este un transfer electronic ce se face automat. Dar in tara cu IT-isti bine platiti si neimpozitati de stat, nimic nu merge bine in IT.

| SingleForOne a răspuns (pentru Girly97):

Bancile nu lucreaza ca la urgente sau in armata, adica indiferent de sarbatoare. Majoritatea transferurilor intre banci doferite dureaza 2 zile, ar fi fost in aceeasi zi daca era aceeasi banca. Daca tu si aceea persoana locuiati in oras, ar fi fost mai simplu sa scoti din ATM, oferi acelei persoane, iar aceasta pune in contul ei prin ATM; daca nu sunteti din acelasi oras, asta e, trebuie sa astepti pana marti.

| Wr3nch a răspuns:

Normal dureaza doua zile intre banci, dae maine si poaimaine e weekend si luni e liber.

| goguPatent a răspuns:

Fiind zile liberi posibil tocmai marti

| Girly97 explică (pentru goguPatent):

Abia marti?! Pentru un transfer bancar?

| goguPatent a răspuns (pentru Girly97):

Așa funcționează sistemele bancare peste tot in lume. Nu are legătură cu cei din IT cum mănâncă unii rahat pe aici

| christall a răspuns:

Dacă banca este aceeași e chestie de ore, dacă e alta banca 2 sau 3 zile.

| christall a răspuns:

După părerea mea ii întra cam pe luni, ca mâine au program scurt, Duminică nu se lucrează. Eu știam ca în 3 zile lucratoare.

| gigite a răspuns:

PUTEAI!? Sa nu faci transfer, ci scoteai tu numerarul si-l depuneai la ING Bank, direct in contul acesteia/acestuia!