| anonim_4396 a întrebat:

Daca am luat o amenda in sectorul 3 Bucuresti, iar eu am resedinta in sectorul 1, trebuie platita la taxe si impozite de la Sf vineri sector 3?
Si alta intrebare, amenda e 2.000 lei, am luat-o vinerea trecuta, iar eu o platesc la jumatate 1.000 lei vinerea asta. Exista vreo sansa sa mi-o procese dupa mai mult timp gen, chiar daca am platit-o in astea 15 zile ei sa vada dupa o luna si sa-mi zica sa mai platesc inca 10?
Pe langa asta nu vreau sa primesc nimic acasa, deoarece ai mei nu stiu, am 18 ani sunt major, dar nu vreau sa afle.Primesc ceva acasa dupa plata amenzii? Daca da, ce trebuie sa fac ca sa nu mai primesc nimic?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Amenda din ce cauză ai primit o? Nu poti face contestatie?

| Anonim5647 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am aruncat un chistoc pe jos, mi s-a zis ca nu o sa castig si ca imi trebuie avocat pentru a castiga in asa ceva

| siriusblack98 a răspuns:

1.Amenda o platesti la primaria din sectorul tau, nu in sectorul unde ai primit-o. Daca ar fi asa nimeni nu si-ar mai plati amenzile.
2.Raspunsul este NU.O platesti la jumatate si aia este.Nu se proceseaza nimic nu stiu cand.
3.Raspunsul este de asemenea NU.Nu primesti nimic acasa, te duci frumos la primarie, platesti amenda la taxe si impozite, primesti o chitanta pe care sugerez sa o pastrezi si poveste incheiata.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

1. Iti scrie pe proces ca o poti plati la un Cec Bank. Nu conteaza sectorul. Orice Cec Bank e bun

2.In 15 zile de la amenda neachitata complet aceasta isi va mari suma cu nu stiu cat.

3. Posibil sa nu afle deoarece esti major si iti poti achita amenda pe numele tau si daca iti e frica. (x) Plateste-o ca amenda achitata o vor primi peste ceva luni bune. La punctul (x) nu va fi cazul deoarece ESTI MAJOR! Eu doar ti-am pus x-ul ca sa te scap de frici. Totul va fi ok happy crede-ma