| Raluca2334 a întrebat:

Daca am monede vechi de aur, le primesc la amanet?

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. trebuie sa fii major/a. 2. trebuie sa dovedesti provenienta monedelor. 3. vei fi retinut/a pana la sosirea politiei si vei fi obligat/a sa prezinti actele de proprietate a monedelor. Bafta deasa si mult succes.

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Orice este confectionat dintr-un metal pretios (precum aurul)este primit la casele de amanet. Insa daca spui ca ai monede, sfatul meu ar fi s anul le dai la amanet deoarece poate nu iei foarte multi pe ele, incearca mai bine la un muzeu de istorie-acolo sunt apreciate aceste obiecte vechi-poate iei ceva mai mult. oricum intreaba in mai multe locuri si vezi de undecastigi mai mult. Sper ca te am ajutat. Funda?happy

| Lupu_Constantin_2000 a răspuns:

Da le primesc e aur dar mai bine dule la un muzeu ai putea sa primeati o rasplata considerabila