| BikeNo a întrebat:

Daca am poprire pe salariu la anaf ce salariu îmi apare cat as lua fara oprire sau cu cat rămân acum după ce mi se face poprirea. Multumesc

4 răspunsuri:
| JackBoston a răspuns:

Eu stiam de 30% din salar.

| anonimg a răspuns (pentru JackBoston):

Tot de 30% stiam si eu.
BikeNo poti sa mai astepti si alte opinii. Ca sa aflii procentul de 30% la un salariu de 1500 de lei, calculezi astfel: 1500-30%(450 de lei este procentul de 30%); deci 1500-450=1050 lei iti mai raman din salariu.

| BikeNo explică (pentru anonimg):

Ma interesează la ANAF cat îmi apare salariul daca eu am oprire.
De exemplu:
1500 salariul fara oprire
1050 cu oprire
La anaf apare 1500 sau 1050?

| anonimg a răspuns (pentru BikeNo):

Asta chiar nu am idee. Poate doar sa îi întrebi personal pe cei de la anaf făcându-le o vizită.