| Shadowbv a întrebat:

Daca am terminat clasa a12a am dreptul de a primi somaj? daca da, care sunt conditiile pentru primire? de ex daca ma imi depun actele acum iar in toamna ma inscriu la facultate mai pot primi? si m-ar mai interesa cat timp dureaza pana incep sa primesc somajul?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cu conditia sa ai situatia scolara incheiata.Primesti timp de 6 luni.In jur de 250 lei lunar.Te duci la A.J.O.F.M. din orasul tau si iti depui dosarul.Iti vine cam dupa o luna de la depunerea dosarului.Dar daca in anul in care ai terminat liceul vei da la facultate nu vei beneficia de somaj.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, fata mea a terminat liceul acu 2 ani+ bacu luat, apoi a depus actele si a primit 9 luni somaj, atunci era 300 de lei, apoi au umblat idioti la salarii, somaj etc, si lua 250 de lei...deci, bineinteles ca ei somaj cu conditia sa ai bacu luat...

caramela
| caramela a răspuns:

Daca vrei sa urmezi o facultate, somaju cade nene.happy

| jasp_4651 a răspuns:

ANGAJAM BAIETI SI FETE PENTRU IMPARTIT PLIANTE
Firma recruteaza angajati din toate orasele mari din tara (peste 30.000 loc.), angajarea se face dupa un sistem american pentru astfel de joburi.
ANGAJAREA SE FACE MUMAI PRIN SITE:
http://imparte-pliante.ucoz.ro

| maryana5 a răspuns:

Ai dreptul numai daca ai urmat o scoala de arte si meserii.