| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un card BRD si acun ceva timp am scos 50 de lei, iar maine alt cineva se duce la bancomat cu acelasi card, poate vedea? Nu stie ce suma e pe el, e cardul meu. Poate verifica la bancomat cumva ca s au scos niste bani acum ceva timp?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poate verifica la bancomat daca ai scos ori nu bani, ce suma si cand i-ai scos, chiar daca ar sti codul PIN.
Poate afla doar daca ar fi imputernicit pe contul tau, solicitand un extras de cont de la ghiseul bancii.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate verifica ultimele 10 tranzactii, daca stie PIN-ul

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

La bancomat?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, printre optiunile de la bancometele BRD este si: extras de cont pentru ultimele 10 tranzactii. Poate fi afisat pe ecran sau tiparit pe chitanta, eu folosesc mereu aceasta optiune.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Sigur? Ceilalti de ce zic ca nu?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, dar nici unul nu pare sa fi incercat, par a spune din inchipuiri. Eu am card BRD si folosesc destul de des aceasta optiune.

| anonimg a răspuns:

Poate sa vada doar daca stie pin-ul.
Pentru ca la bancomate se poate scoate extras de cont. Si pe acest extras de cont se pot vedea toate tranzactiile făcute.
De aceea cardul trebuie sa fie personal ca si cartea de identitate.
Daca ti-au facut parintii card si tu ai extras de pe el, ei pot vedea asta pentru ca au acces mai mult decât tine la acel card.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Pai da, dar nu stau ei sa verifice pe nu stiu unde. intrebam daca la bancomatele brd se pot vedea chestiile astea, altii zic ca nu, altii da. nu stiu ce sa cred laughing

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te costa nimic sa mergi la un ghiseu brd si să-i întrebi cum se verifică tranzacțiile la bancomat.
Sunt pe telefon, dar cred ca scrie asta chiar pe site-ul brd.ro

| Random123456 a răspuns:

Poate interoga soldul, adica sa vada cati bani mai sunt pe card ramasi la momentul respectiv. Tranzactiile le vezi doar in contul tau, online.

| andreeaalexandra16 a răspuns:

Nu nu poate nimeni sa scoată sau sa vadă în afară de tine dacă cardul e al tău făcut pe numele tau cu cont cu tot ce trebuie

| abigail28 a răspuns:

Nu poate doar daca scoate de la banca un extras de cont dar ala numai proprietarul cardului il poate face. La banca poți doar sa vezi câți bani sunt pe el... si eu am card brd si asa e sigur.

| Spionasul007 a răspuns:

Daca cere desfasuratorul cu toate detaliile da, zice ora ziua tot