| Machpash_Nate_1998 a întrebat:

Daca am un card in lei la banca Transilvania poate sa imi puna cineva din Rusia euro pe card?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca este un card atasat unui cont de Euro. Daca este un card atasat unui cont in lei s-ar putea sa nu poti. Bancile au reguli diferite. Poti suna la call center si sa intrebi. Eu tot la Transilvania sunt si stiu ca mi-am facut cont in Euro special pentru asa ceva. Oricum nu te costa nimic sa-ti faci un cont in Euro si dureaza 10 minute.

| dannyel86 a răspuns:

Se face conversia din euro in lei.
Pe card nu vei avea decat moneda nationala, daca ai cont in lei.

| Mad1 a răspuns:

Da. Se schimba automat