| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un site de pe care câștig bani și nu am firma (deoarece nu am 18 ani), ce pot face?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este simplu: parintii (sau unul singur) sa infiinteze firma si te angajeaza iar tu faci treaba si incasezi banii.

| Eu11111 a răspuns (pentru Ioandelasal):

K ms

| Eu11111 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar după ce împlinesc 18 ani se poate că ei sa treacă firma pe numele meu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Eu11111):

Da, se poate.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci site-ul este ilegal... ceea ce-ti poate aduce probleme grave cu legea.
Pune-ti parintii sa-si faca un SRL sau PF ca sa ai acoperire, ca de esti prins, ai incurcat-o fiindca ANAFUL verifica acum nu doar conturile bancare ci si Paypalul si alte platforme online care fac plati.