| Denisalarisa10 a întrebat:

Daca ati avea un loc cumparat, pentru o afacere. Ce at face in acel loc pentru a aduce cat mai mult profit?

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Depinde de locatie, suprafata, tip de sol, clima locala, si altele care nu imi aduc aminte.

daca as avea un teren intr-un oras, as construi apartamente pentru inchiriat. sau o cladire de birouri
daca e intr-o zona rurala o pensiune agroturistica.
in functie de sol, clima si suprafata as alege sa fac o plantatie de ceva.

Profitul nu se aduce in functie de ce fel de afacere iti faci, ci de cum o conduci. daca nu ai competentele si pregatirea necesara vei avea pierdere indiferent de cat de banoasa este afacerea.

| NuiBaiBa a răspuns:

Depinde de locatie daca e in centru sau mai spre centru sau intr-un cartier locuit un pub/bar/club ceva daca e la periferie centru de dezmembrari, sau o hala ca sa o inchiriez redema ca iei chirie la o hala cep putin 500e/luna