| ElenaMari a întrebat:

Daca cardul nu e pe numele meu ci al unui parinte dar stiu codul ala de 4 cifre il pot schimba eu? Pentru ca l am pierdut si vreau sa stiu daca pot sa sun eu la banca sau doar posesorul desi e taicamiu sau maicamea

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Din pacate doar proprietarul cardului trebuie sa vorbeasca.

| esir01 a răspuns (pentru Sofer):

Cred ca vrei sa zici "din fericire" laughing) Cum ar fi sa sune altcineva sa faca operatiuni pe contul meu, chiar daca e mama/tata/copil?

| romeo78 a răspuns:

Nu, doar titularul cardului!

| Adriann007 a răspuns:

Poti sa suni tu la banca dar trebuie sa vorbeasca operatorul cu titularul pentru a confirma datele personale, etc.