| Nicola_Darius_1990 a întrebat:

Daca comand ceva de pe Amazon (ex 2 euro) si vine din alta tara cum platesc expedierea(Shipment)
Imi ia direct din bani pe care ii am in amazon sau trebuie sa platesc cand ajunge?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Întotdeauna când comanzi de pe Amazon sau eBay plătești transportul odată cu produsul (evident, în avans).

| 17Ioana a răspuns:

Mereu plata se face in avans, insa ai mare grija la coletele din afara uniunii europene. In functie de continut, este posibil sa platesti si taxe vamale + tva pentru produsele primite. Daca comanzi din strainatate, comanda din tari apartinand uniunii si scapi de o grija.