| LanguageMaster a întrebat:

Dacă cumperi de zeci de mii de lei foarte multe taloane de răzuit de la loterie ai şanse mari să câştigi?

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Un prieten a castigat in jur de 90 000 lei, deci ai sanse mari sa castigi.

| johnnny123 a răspuns:

Da, evident că cu cât cumperi mai multe taloane, cu atât ai șanse mai mari să câștigi "ceva".

Dar la fel de evident este că șansele rămân mereu împotriva ta, pentru că așa funcționează ORICE joc de noroc.

Dacă vrei să ai șanse de câștig 100%, trebuie să cumperi toate variantele sau toate taloanele, iar asta te va costa mult mai mult decât suma maximă pe care o poți câștiga.

Organizatorii de loterii nu sunt organizații de caritate.

| Vanishgold a răspuns:

Le poti cumpara pe toate, mai putin pe unul si ala sa fie castigator. Eu cred ca sumele astea de bani venite din senin iti distrug viata, asa ca sfatul meu este sa nu alergi dupa castig daca nu-l iei pe merit.

| Tiger7777 a răspuns:

Nu o face, sunt destul de mici sansele sa te imbogatesti, e un risc mare, eu as zice ca prima oara sa bagi 1000 de lei si daca iti iasa incearca cu 2000 daca si de aici faci profit incearca cu 5000 etc, daca la 5000 nu castigi incearca iar cu 1000 si tot asa, nu sari din prima la 10000