| DavidMalin09 a întrebat:

Dacă de exemplu vreau să-mi deschid o tarabă cu vândut înghețată la mare pe plajă prin fonduri europene, eu trebuie să mai scot vreun ban din buzunar? Ce sunt mai exact fondurile astea europene și cum poți să le obții?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru taraba de inghetata nu vei obtine fonduri europene. Fii bucuros daca obtii autorizatiile pentru functionare.

Fondurile europene sunt sprijin financiar nerambursabil, acordat unor proiecte (idei) de afacere, care merita a fi dezvoltate. Sunt diferite categorii de fonduri, iar cei care apeleaza prin proiect la aceste fonduri trebuie sa justifice foarte riguros eficacitatea activitatii ce se vrea dezvoltat.

| romeo78 a răspuns:

Https://fabricadeconsultanta.com/
Aveți aici răspunsul.

| Tito97 a răspuns:

Ai putea, dar trebuie să ai un capital de pornire, că finanțările nerambursabile se atribuie în ultimul timp: 10% pentru București, 15% pentru Ilfov/Regiunea Vest, și 30% pentru celelalte zone.

| CalinNistor a răspuns:

10% din suma, cauta pe un site oficial si acolo gasesti tot ce iti trebuie