| PeeWee96 a întrebat:

Dacă depun online pentru a deschide un cont la Raiffeisen dupa pot sa sun sa aflu codul IBAN? Am nevoie de el la muncă! Întreb pentru ca chiar nu stiu! Sunt la inceput in munca si mna!

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

După ce îți creează contul bancar, o să poți folosi aplicația pentru telefon, aplicația de Internet Banking (nume de utilizator și parola). După ce intri în aplicație, poți să descarci un extras de cont în format PDF, direct pe telefon).
În extrasul de cont, vei vedea IBAN-ul.

O altă alternativă, du-te la bancă și cere de acolo extrasul de cont pe numele tău și datele din C.I.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Datele bancare banca nu le livrează online, căci ea nu știe cine întreabă. Te duci la bancă și întrebi. O șă ți-l dea în scris.

| Andreeush a răspuns:

Mai bine du-te la bancă și deschide acel cont.