| Anonim53220 a întrebat:

Daca doresc sa merg pe partea de Filmare/Editare/Media etc. unde as putea face asa ceva? Ce scoli imi trebuie, cum se numeste (sa imi fie mai usor sa caut)
In Romania am cat de cat succes? Pentru un job de editor, cameraman as fi dispus sa plec si pe dincolo

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| laSoledad a răspuns:

UNATC - Facultatea de Film. Are mai multe departamente, cauta informatii despre fiecare si despre metoda de admitere si alege-l pe cel care ti se potriveste cel mai bine. Pentru mai multe detalii despre cariera, gasesti tot la ei, iar dupa ce esti inscris, poti ca student sa iei parte la sesiunile de Consiliere si Orientare in Cariera, pentru a-ti lamuri toate intrebarile. Tot pe tema asta, ei au si multi parteneri din acest domeniu cu care lucreaza, iar daca esti bun, poti avea sansa inca din studentie sa fii recunoscut de unul dintre acestia. UNATC FILM ofera studentilor diverse programe de dezvoltare, precum si multe evenimente interesante pentru acestia pe perioada studentiei. Cauta mai multe pe google si pe Facebook (pagini + grupuri). Succes in continuare!
http://www.unatc.ro/film/

| Anonim53220 explică (pentru laSoledad):

Mersi foarte mult, chiar m-ai ajutat ENORM!

| laSoledad a răspuns (pentru Anonim53220):

Cu mare placere!