| Polistfever a întrebat:

Dacă ești calm și dedicat poți face bani din poker cat să trăiesti din asta?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, fă bani din muncă nu din jocuri de noroc, daca alegi jocurile de noroc te vor distruge, vei pierde casă bani tot.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei sa iti spuna cineva ca vei castiga la sigur, dintr-un joc de noroc?
Oare de la ce vine "de noroc"?
Parca ai intreba daca se poate muri de la ruleta ruseasca...

| Holiday a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

"Vrei sa iti spuna cineva ca vei castiga la sigur, dintr-un joc de noroc?"

"De noroc" il numesc doar fraierii care cred ca despre asta e vorba. De aia si pierd, dand vina pe lipsa norocului, cand de fapt pur si simplu joaca prost, sau in orice caz, mai prost decat altii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Holiday):

Ai inteles o laie din raspunsul meu.
Da-te cunoscator in alta parte.

| Celcestietot a răspuns:

Pana la urma tot o sa ajungi sa pierzi, asa ca mai bine nu te apuca.

| User23434 a răspuns (pentru Celcestietot):

Dacă ai strategie, și joci bine, nu pierzi decât intenționat rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru User23434):

Totul este pe noroc bazat. Chiar, tu esti milionar acum?

| Holiday a răspuns:

Bineinteles ca da. De ce crezi ca la mesele finale de la marile turnee apar unii de multe ori. Chiar ai impresia ca e vorba de noroc? Norocul e 10% din jocul de poker, restul e statistica, psihologie si multa rabdare.
Dar asta nu inseamna ca stiind despre ce e vorba, vei reusi. E foarte dificil sa pui in practica mai bine decat altii toate astea.

| Bizon95 a răspuns:

Da, am auzit de unii care au talent si care fac 10mii eu pe luna
chestia e ca, CHIAR trebuie sa ai talent!
"calm" si "dedicat" nu valoreaza nimic
nici daca citesti carti (si am inteles ca sunt carti tot in rautate despre poker)

insa si eu am luat asta in considerare, si mi-am zis sa testez in doi pasi:
1. joc poker pe gratis, cu bani care nu sunt reali (sunt numai in jocul respectiv)
2. daca vad ca sunt destul de bun, risc o suma mica si apoi vad de acolo

ei bine, am mancat rahat la punctul 1 cat cuprinde, si nici nu m-am mai gandit sa incerc pct 2

ORICUM, la sfarsitul zilei este un joc de noroc, norocul bate orice (talent, calm, dedicatie, ai citit 50 de carti, etc.)

| Alexandrionelu a răspuns:

Poți sa te umplii de bani din poker și alte jocuri de noroc, doar dacă îți deschizi propriul tău Cazino happy