| numesiprenume0 a întrebat:

Daca fac postliceala de asistent de farmacie, dupa ce o termin pot sa fac cursuri de diferentiere pentru farmacist sau facultatea la distanta? Se poate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face facultatea de farmacie, bineinteles daca reusesti la admitere, nu exista cursuri pentru a trece de la asistent la farmacist. Nu stiu daca exista invatamant la distanta la farmacie, dar te poti uita pe site-ul facultatilor de farmacie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa fii farmacist trebuie sa faci o facultatate, ca si medicina!
Nu exista facultatea de farmacie la distanta!
Asistent de vanzator in farmacie nu este tot una cu farmacistul, ala are facultate si ani grei de munca.