| annna27claudia a întrebat:

Daca fac rata online la altex, rata o pot plati fizic la magazin?
Dar in caz de asa ceva, eu nu am vaccinul facut, cum plătesc?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am intrat la Flanco si nu m-a intrebat nimeni de vaccin. Ideea este ca banii se iau dintr-un cont si nu trebuie sa te duci la ei. Doar sa alimentezi contul cu valoarea ratei lunare.

| Violleta2022 a răspuns:

Rata se face online, punandu-ti acolo cardul de credit sau debit, din care ei isi retrag lunar rata, asa cum este stipulat in contarct.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ratele nu se platesc la magazin ci la banca ca banca iti ofera creditul

| Crackman a răspuns:

Online

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci de pe card e cel mai simplu si isi ia el singur. Nu cred ca exista rata cash pentru ca ei nu poate sa isi recupere singuri banii si au nevoie de banci, deci platesti cu cardul si se trage singur lunar asa cred eu

| 19flo79 a răspuns:

Rata o poti plati online sau la banca prin care e facut creditul, nu e necesar sa mergi la magazin...

| annna27claudia explică (pentru 19flo79):

Pai la flanco asa făceam, plăteam rata la magazinul lor... ma gândeam ca poate asa e si la altex

| IamJoKeR a răspuns:

Buna. poti sa incerci sa platesti cu cardul direct onlinde si acolo la plata ai rate si selectezi numarul de rate dorit de tine, acum depinde si de banca la care ai card.

| annna27claudia explică (pentru IamJoKeR):

Am card unde intra salariul, la cec bank
Ar merge sa plătesc cu el?

| IamJoKeR a răspuns (pentru annna27claudia):

Poți încerca, si finalizarea plății vezi daca îți apare opțiunea de a platii în rate