| mihneajuk a întrebat:

Daca fac un cont de Youtube pe alta tara(Anglia sau america sau suedia sau alta)si continutul va fi in engleza sau alta limba,dar eu sunt in Romania, voi lua banii din alta tara, sau din romania.Adica in alta tara se plateste mai bine decat in Romania.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

E doar o parere -deci nu sunt sigur, si anume: trebuie sa ai un cont intr-o singura tara, si nu cred ca va conta limba in care utilizezi site-ul Youtube. Pentru ca limba poti sa o modifici oricand si oriunde.
Mai asteapta pareri.

| Mimo2 a răspuns:

Continutul canalului tau trebuie sa fie vizualizat din America, Anglia sau ce tara vrei tu!
Asa vei fi platit cu CPM ul de acolo!
Deci atata timp cat tu faci continutul tau in Romania si este vizualizat in US, UK, unde vrei tu, tu vei fi platit cu CPM ul tarii respective.
Si acolo CPM ul e cel mai mare.
Asta citisem acum ceva timp!

| Rhhdjdhsjdhsjdj a răspuns:

Da