| Dany00048 a întrebat:

Daca fac un credit pe o anumita durata de timp exemplu 3.000 de lei iar eu dupa cateva luni fac rost de aceasta suma plus dobanda care trebuie data pot sa platesc bancii si sa scap de creditul datorat?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Da, poti face rambursare anticipata. Cel mai probabil exista un comision de rambursare anticipata, dar nu mai platesti dobanda corespunzatoare perioadei cu care ai scurtat termenul de rambursare.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti returna banii si poti cere recalcularea dobanzii, care va fi mult mai mica.

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles că e posibil iar dobânda să fie mai mică.