| Gabriell_Luyss_1999 a întrebat:

Dacă faci un dosar pentru fonduri europene și îți dă o anumita suma nu trebuie sa ii dai înapoi dacă i-ai luat pentru firma ta?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Trebuie sa investesti in ceea ce vrei sa faci, adica daca scoti fonduri europene pentru un atelier de mecanica, trebuie sa faci acel atelier si etc, eu asa am inteles ca e procedura, nu poti lua fonduri europene si sa iti faci de cap cu banii, ai controale si etc

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Si da, banii sunt nerambursabili.

| Linda a răspuns:

DE obicei banii care se dau cer cofinantare. O parte vine de la fonduri, alta parte o pune cel care cere banii. De multe ori primele transe trebuie platite din banii tai (luati de la banca de cele mai multe ori) si apoi pe baza facturii sunt rambursati prin programul de finantare.