| Steffix a întrebat:

Daca mi-am luat un telefon de la vodafone si mi la deblocat aia ca sa mearga cartela de orange... pot sa schimb cartela de orange ...merge sa se deschida telul sau imi trebuie codul din nou?

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Da poti sa schimbi cartela O sa-ti ceara codul cartelei de telefon Telefonul nu mai are treaba a fost rezolvat de baietii care l-au deblocat

| DeCe a răspuns:

Pai una e deblocare pentru cartele si alta e blocare pentru telefon. Daca telefonul are un cod, il va avea tot timpul, indiferent de cartela. Daca o cartela are cod, atunci celeilalte cartele nu ii mai trebuie cod doar daca are ea. Nu stiu daca tu intelegi ce zic, dar sper ca te-am ajutat macar putin.