| Reyskate99 a întrebat:

Daca mi s-a furat un telefon care il am pe abonament, cu garantia mai pot face ceva? sau macar sa inchid abonamentul? sunt pe Vodafone

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Imediat după pierderea lui trebuie să blochezi abonamentul, în caz contrar poți plăti tot ce a vorbit hoțul.
Suni la Relații cu clienții.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Iti poti bloca numarul ca sa nu mai fie utilizat. Pe cutie iti pune un cod si urmezi instructiunile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Abonamentul normal ca poti sa il inchizi. Telefonul nu cred ca il mai recuperezi

| EvangelineLovin a răspuns:

Poti sa blochezi cartela aia si sa-ti dea alta noua. mergi la ei la reprezentanta.

| BANN3R a răspuns:

1. Te duci la Vodafone si il inchizi + le zici sa blocheze telefonul ( imei. telefonul nu o sa mai mearga in Vodafone )
2. Mergi la politie si il declari furat. Daca telefonul e mai nout, cu gps si alte chestii, poate fi recuperat. Un sfat pentru cei cu android. Folositi programe de localizare. De ex Netqin Antivirus. Si Cand telefonul il pierdeti sau e furat, puteti localiza telefonul. Cand este bagata alta cartela in telefon voi primiti mesaj pe un nr stabilit de tine...

| JungleHell a răspuns:

Suni la serviciul clienti al Vodafone si le explici ce s-a intamplat si iti inchid numarul pe care ai avut abonamentul. In ceea ce priveste recuperarea telefonului acesta de obicei nu mai revine la tine. Insa, am auzit ca prin nu stiu ce proceduri telefonul poate fi localizat, se poate afla unde anume este el chiar si de ii scoti bateria din el, nu sunt sigur de asta. Cred ca de asa ceva se ocupa serviciile secrete. Daca l-ai pierdut/ti s-a furat iti iei altul daca nu-l mai gasesti pe ala si sa fii mai grijuliu cu el.

| edylucky a răspuns:

Poti inchide abonamentul dar telefonul nul mai poti recupera du-te la ei si cerele sati inchida abonamentul zile ca ti-a fost furat telefonul funda?

| pentrutotdeauna a răspuns:

Mergi la Vodafone sa-ti inchida nr si iti vor elibera alt sim cu acelasi nr. mergi si la politie pentru ca e posibil sa poata sa-ti localizeze telefonul...acum ceva timp o amica a bagat sim-ul ei intr-un telefon care se pare ca era furat si s-a trezit la scurt timp cu politia la usa.se pare ca pot localiza telefoanele dupa nu stiu ce cod. bafta

| ovidiu_4207 a răspuns:

Mergi la Vodafone dar cu mobilul nu mai rezolvi nimic.s-au facut prea multe magarii si de asta. abonamentul cred ca iti va da o alta cartela cu acelasi nr si pe cealalta o vor inchide. cv de genu.

| RollingInTheDeep123 a răspuns:

Fii atent daca e macar smart phone si e pe abonament il poti gasi ori unde, dar iti trebuie un cod bagat si am impresia ca acel cod ti-la dat cu garantia...Du-te si inceraca sa ti-l gaseasca pe GPS