| Anonimus1358 a întrebat:

Dacă mi s-a pus poprire pe conturi, inseamna ca i se pune și codebitorului?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă nici codebitorul nu plătește, evident

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de executorul judecatoresc, poate sa-i puna (daca are conturi) sau sa nu-i puna daca crede ca obtine suma poprita de la tine. In mod normal si legal ar trebui sa-i puna.

Bula
| Bula a răspuns:

Executorul recupereaza de unde poate si din ce surse cunoaste.
E interesul tau sa-l informezi, cat ai tu de platit si cat nu, altfel risti sa ia toata datoria de la tine.

| Andreeush a răspuns:

Depinde, dacă obține suma dorită de la tine nu i se pune și codebitorului.