| stefan556555 a întrebat:

Daca minezi bitcoin procesorul se va deteriora sau strica?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca procesorul are doar 60-65 de grade si procesor usage este 60-70%, atunci nu este suprasolicitat, poate functiona linistit.
Intrebarea este: cat produce si cat costa?

| stefan556555 explică (pentru Bula):

Nu costa nimic si de produs nu stiu cat produce daca vrei sa încerci ai un link aici:https://cryptotabbrowser.com/23053593

| Bula a răspuns (pentru stefan556555):

Uite aici, aritmetica elementara.
Calculeaza:
- Ce valoare iti produce intr-o luna, respectiv
- Cat te costa curentul folosit si cat costa calculatorul, pentru o luna!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai mineaza de ani de zile btc cu pc uri normale.

| stefan556555 explică (pentru suntserios):

Gradele din procesor sunt 60-65 de grade si procesor usage este 60-70%.

| gabicoo a răspuns:

De mult nu se mai minează bitcoin cu echipamente obișnuite!
Dar dacă o faci ieși pe minus: dai mai mult pe curent decât reușești să câștigi din minare + că îți faci praf PC-ul!

Așa că fii cuminte!

| stefan556555 explică (pentru gabicoo):

Gradele din procesor sunt 60-65 de grade si procesor usage este 60-70%

| stefan556555 explică (pentru gabicoo):

Crezi ce se va strica procesorul

| RoCkKiD a răspuns:

La minat e mai forjata placa video decat procesorul, si da, ca orice chestie pe care o rulezi la greu se deterioreaza.

| CIaudiu a răspuns:

Logic. Un produs pe care-l folosesti incontinuu i se va micsora durata de viata fata de unul care este utilizat cu fructuatii. Oricum nu trebuie sa-ti faci griji, vei mina mult timp cu procesorul.

| stefan556555 explică (pentru CIaudiu):

Gradele din procesor sunt 60-65 de grade si procesor usage este 60-70%...