| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu iau bacul imi pot deschide o afacere?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, legea societatilor comerciale nu cere conditii de studii pentru patron, importante sunt flerul in afacerii si capitalul.

| neutrino a răspuns:

Da, pentru a fi patron nu-ti trebuie mare scoala si nici bacul. Mai greu este sa-ti gasesti de lucru!

| ItsMatrix a răspuns:

Nu neaparat. Daca nu iei bacul din prima, o sa-l iei a doua oara sau tot asa.
Daca nu vrei sa dai bacul, si sa pleci de la scoala, e altceva.
Cand vrei sa te angajezi undeva, seful iti va cere diploma de bac, etc, pe care nu o sa o ai decat daca iei bacul.

| extremer11 a răspuns:

In mare NU. Deoarece toate companiile cer in primul rand Bacalaureatul, mai ales tu care vrei sa fi seful. Insa exista si cazul in care se poate, doar daca ai pe cineva in spate. Acum depinde si ce afacere iti doresti. Pentru una asa mica din care sa faci parte doar tu, da sunt sanse. Insa daca vrei o afacere mare, nu prea sunt sanse. Sper ca te-am ajutat! Funda!