| Tinna_Cristina_1989 a întrebat:

Daca o firma achizitioneaza un autoturism,primeste si factura? daca e pe baza de contract, cum se inregistreaza in contabilitate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, obligatoriu primeste si factura, daca este cumparat de nou.
Daca o sa cumpere unul vechi, de la o persoana fizica, o sa fie numai contractul si in baza acestuia se inregistreaza in contabilitate.

2 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Depinde cum vrea persoana care o cumpara daca vrea factura care se va inregistra in contabilitate ia factura. Se inregistreaza numai prin factura.