| Catalin77945 a întrebat:

Daca pensia de urmas se opreste pe o durata de un an si dupa iti continui studiile si doresti sa o recapeti, faci doar cerere la ei sau din nou cu proces si judecator sau cum era la inceput ca sunt putin confuz?

Răspuns Câştigător

Ai nevoie doar de un talon de pensie (pentru nr-ul dosarului), de o dovadă care să ateste dreptul la pensie și eventual dacă trebuie completată o cerere o poți face la fața locului. Nu e necesară refacerea completă a dosarului.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Daca întrerupi aia e, nu îți da mai departe.

| Catalin77945 explică (pentru Catrice):

Ba cam iti da gen daca reiei cursurile iar, m-am uitat la ei pe site

| Catrice a răspuns (pentru Catalin77945):

Mie așa mi-au zis acum vreo 4 ani thinking