| Miri983 a întrebat:

Daca schimb niste lire turcesti In ro le scade valoarea? Si daca da cam cat si cum ar fi mai avantajos..Schimbate in euro in Turcia sau e bine si in ro?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Poti sa faci si singur o matematica simpla cum ti-a spus Wizard68

insa in orice caz, logica simpla spune ca in ro valoarea ar fi mai mica din cauza ca nu e currency care se cauta si se tranzactioneaza la greu (cum e euro sau $ )

| Wizard68 a răspuns:

Astepti pana creste pretul la vanzare iar ca scade poti sa schimbi iară in lire de exemplu sa zică că o lira e acum 5.3 lei adica la 1000 de lire ai 5300 de lei aștepți când scade pe la 5- 4.8-4.9 lei lira si ai un castig de 200 lei depinde de suma care o schimbi.