| Ferii a întrebat:

Daca spre exemplu ai bani facuti din affiliate marketing insa nu scoti banii ii lasi in contul respectiv de exemplu digistore sau clickbank, cand trebuie sa declari venitul la anaf? Sau doar daca ii scoti pe card/cash trebuie sa ii declari?

Dau Funda!
Rog Seriozitate

Răspuns Câştigător
| Banned993218 a răspuns:

Banii se declară doar după ce au intrat în contul tau de bancă.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Declari profitul în ianuarie pentru anul precedent.

| FerLin a răspuns (pentru sadrian46):

Chiar daca nu ai retras nici un ban?

| sadrian46 a răspuns (pentru FerLin):

Da. Căci îi vei retrage ( dacă nu îi cheltui în Dubai). Iar când îi retragi ANAF te poate întreba, de unde îi ai. Dacă i-ai declarat, nu mai ai griji.

| Ferii explică (pentru FerLin):

Da