| lyly_5373 a întrebat:

Daca sunt asociat unic la firma mea (Intreprindere Individuala) mai trebuie sa ma si angajez? -este o lege care ma obliga?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa te angajezi, nu te obliga nici o lege, doar ca trebuie sa platesti contributiile la sanatate, pensii si somaj similar unui angajat. Numai bine!

| LetyArob a răspuns:

Esti obligata de lege sa-ti platesti contributia la munca si sanatate.Asta daca ai profit.Este o lege din 2005 si s-a aplicat din 2007. Sper sa nu fi gresit anii!(raspuns dat de mama care are si ea un P.F)