| Marko556 a întrebat:

Dacă sunt dator la provident, mai pot face rate pe un telefon la Altex? Și dacă da, cu ce documente trebuie să merg?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Du-te la Altex cu buletinul tău, ăia te caută n bazele de date și văd ce venituri ai și dacă poți să plătești, dacă e totul ok te întreabă pe cât vrei să fie curata, pe 12/24/36 luni

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca poti dar nu este indicat pentru ca te afunzi in datorii.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Scapă RAPID de ratele la Provident și abia atunci gândește-te să îți faci alte datorii. Nu te întinde mai mult decât ți-e plapuma.winking

| Marko556 explică (pentru floresdemayo):

Am de unde sa plătesc și provident ul și ratele, vreau să stiu doar dacă pot lua în rate

| darrio2007 a răspuns (pentru Marko556):

Daca ai de unde plati si la Provident, de ce nu o faci mai intai si apoi sa faci rate la Altex?