| dubfreeromaniasmoke a întrebat:

Daca trimit la cineva ceva prin curier care e procedura sa primesc eu banii? Trebuie sa merg la sediul curierului sau mi aduce el?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici un cont bancar! II spui la curier ca plata este la destinatar si sa-ti rambureseze suma de... Cu contul bancar poti sa iei teapa doar daca curierul iti trimite banii in cont. Vorbesti cu curierul!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sunt 2 variante:
1. Daca ai un cont bancar poti primi banii direct in el si e mai ieftin rambursul.
2. Rambursul "in plic", vine curierul si iti aduce banii doar costa mai mult, 10 lei in mod uzual.

| dubfreeromaniasmoke explică (pentru andreia67):

Aia prin cont bancar ar fi mult mai util