| RoseAlex a întrebat:

Daca vreau sa devin agent vamal (la aeroport) ce facultate trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Coxy99 a răspuns:

Ca sa devii agent vamal, nu exista o asemenea conditie, fiind suficiente studiile liceale (diploma de bac), indiferent de natura lor. Superiorul agentului (controlorului) vamal, inspectorul vamal, poate fi, la rândul sau, un individ cu o facultate, indiferent care.

| Coxy99 a răspuns:

Ca sa devii agent vamal, nu exista o asemenea conditie, fiind suficiente studiile liceale (diploma de bac), indiferent de natura lor. Superiorul agentului (controlorului) vamal, inspectorul vamal, poate fi, la rândul sau, un individ cu o facultate, indiferent care