| jerkbottoms a întrebat:

Daca vreau sa imi cumpar o carte, aceasta costand 32, 55 de lei (fiind la reducere de 7%, adica costa initial 35) si folosesc un cupon de reducere de 12%, reducerea de 12% se face la pretul initial sau la pretul dupa reducerea de 7%?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei reducerile nu se cumuleaza. Fie cartea, fiind deja redusa, nu va putea fi cumparata cu cuponul respectiv, fie se va aplica numai reducerea mai mare (12%)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La faza asta decide vânzătorul. Nu e o lege (normativ) care să spună cum faci aici adică reducere la reducere sau doar reducere

| MihaiNicu23 a răspuns:

La pretul redus.