| Radandam a întrebat:

Dacă vreau sa îmi deschid un card la BRD, îmi da extrasul de cont pe loc, nu? Iar cardul mi-l dă după câteva zile?

6 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Ce extras daca nu ai operatiuni?
Cred ca de fapt ai nevoie de un numar de cont. Ala da, il primesti pe loc.

| Radandam explică (pentru Vântulalb):

Da, număr de cont ma refeream. Dar cardul în cât timp îl ridic? Și îmi vine acasă? Nu am făcut niciodată card de asta intreb

| laSoledad a răspuns (pentru Vântulalb):

Iti da si extras de cont chiar daca nu ai operatiuni. Vor aparea IBAN-ul si celelalte date personale doar. Am incercat.

| Vântulalb a răspuns (pentru Radandam):

Inainte te chema la banca printr-un SMS. Acum, de cand cu pandemia, vine acasa prin curier. Trebuie sa fii acasa, nu ti-l pune in cutia postala. Dar te suna sa te anunte ca vine.

| wowmentol2 a răspuns:

Numarul de cont ți-l da pe loc, iar cardul in vreo 7 zile. Trebuie sa te duci să-l ridici tu de la banca

| Seftix a răspuns:

Da, asa e si la bcr