| Someone1272828282 a întrebat:

Daca vreau sa lansez un site de pe care câștig bani, dar și unii utilizatori, trebuie sa am o firma?

P.s. Nu am 18 ani.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ce vrei este nevoie de o firma dar nu o poti infiinta inainte de 18 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, trebuie sa ai o firma sa poti sa fiscalizezi veniturile.

| sierra1 a răspuns:

Stiai răspunsul dar ai intrebat din lipsă de ocupație, așa-i?

https://www.tpu.ro/......l-sau-pfa/

| Someone1272828282 explică (pentru sierra1):

Nup. Am vrut sa aflu daca exista o alta metoda (de exemplu sa inregistrez venitul fara sa am o firma)

| sierra1 a răspuns (pentru Someone1272828282):

Doar firmele inregistrează, ciubucurile se adună

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Site-ul in sine va deveni firma ta, însă dacă nu ai 18 ani nu ai cum sa pornești o acțiune în acest sens