| Niculae_Raluca_1998 a întrebat:

Daca vreau sa slabesc in jur de 5 kg la sala si anume la burta si solduri cat timp trebuie sa fac sala si de cate ori pe saptamana? Adica ajunge de 2 ori pe saptamana si sa fac in jur de 3-4 luni? Ca mi s-a spus ca nu o sa slabesc deloc asa. Sfaturi utile, va rog?

5 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Ba, voi ce-ati patit fratilor? La varsta ta, sala?! Du-te mai si sari coarda, e gratis, e mai sanatos si mai normal decat sa mergi la sala! Sau apuca-te de alergat! Sau nu e la moda? Eee pai vezi...
Iti zic eu din experienta nu din auzite, baga cateva ture de stadion de 2-3 ori pe saptamana si n-ai probleme! E frig afara? Sari 5, 10, minute coarda, dimineata inainte sa pleci de acasa si seara sau dupa-amiaza cand ajungi acasa( totusi nu le fa prea tarziu). Si sa vezi ce bine ti-e, nu mai iti trebuie nicio sala si bani aruncati pe geam!
Apropo clipuri care te invata sa sari coarda( si sa ti-o alegi eventual) se gasesc din belsug pe youtube!
Succes!

| 3v1lM1nD a răspuns:

Intr-o saptamana vei da 5 kg garantat.

http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/dieta-cu-supa-de-varza_7159

Ai mare grija dupa aceasta cura cum si ce mananci pentru ca exista marele risc sa revii la forma initiala mai rapid decat te astepti.

Spor!

| Word89 a răspuns:

De 2-3 ori pe saptamana, axeaza-te mult pe exercitii de cardio. Incearca o dieta cu carne de pui si multe salate si fructe.

| Anonimus100 a răspuns:

Buna,deci:
1)daca te vei duce a sala nu vei slabi in kg de loc, ba chiar vei lua pentru ca masa musculara va creste.multi se duc la sala sa faca musci sau sa se mentina in forma, mai rar cei care sa slabeasca
2)incearca sa mananci nr aproximativ de kcal/zi(uita te pe net), cauta cure de slabire
3)parerea mea :nu te duce la sala.alearga,fa abdomene si miscare zilnic si nu da banii la sala
4)in caz ca te duci du-te de mai multe ori pe sapt, ca sa scapi mai repede
Paaa

| MitroKta a răspuns (pentru Anonimus100):

Ca o completare: cred ca ar incepe si sa manance mai mult daca merge la sala, pentru ca ai nevoie de un aport de calorii, altfel nu esti in stare nici sa "tii pasul" cu banda de alergat laughing