| LanguageMaster a întrebat:

De câte ori pe an este Black Friday?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este de cate ori vor magazinele. BlackFriday in origine a fost perioada dintre toamna si craciun in care vanzarile erau la cote minime, si ce s-au gandit sa faca o perioada in care preturile "se reduc" drastic, ca sa faca vanzare, si uite ca au reusit. A ajuns in toata lumea si mai grav este ca oamenii cred in reduceri astea, cand de fapt sunt doar vreo 2-3 produse reduse cu adevarat ca sa scape de stoc inutil.

| Bizon95 a răspuns:

In teorie doar odata
in practica o tona de magazine deja folosesc termenul ca pe bomboane la fiecare promotie mai rasarita, in plus ar trebui sa fie o singura zi si acum a fost o saptamana

| Goete a răspuns:

O singura data.
In realitate se numeste vinerea neagra pentru ca mai demult in aceasta zi erau vanzari masive -la preturi mici - de sclavi negri.
Frumoasa origine pentru black friday

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Altex este tot Black Friday de luna trecuta. Ar trebui sa fie doar o zi dar magazinele fac Black Friday cat timp vor ele, strategie de marketing sa creada lumea ca preturile sunt tot reduse.