| AlexSalutir a întrebat:

De ce acte avem nevoie pentru infiintarea unei firme? Spre exemplu un prieten vrea sa deschida un magazin de haine si nu stie de ce acte are nevoie. Multumesc! Dau funda.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand trebuie sa aiba buletin (de major) si o dovada de spatiu pentru viitoarea firma.
Cu aceste acte va merge la Registrul Comertului pentru inregistrarea firmei, urmat de Finante.

Cel mai indicat este ca, prietenul tau sa-si caute un contabil cu experienta in domeniul societatilor comerciale, inca inainte de depunerea actelor, pentru a fi ghidat pas cu pas.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă tu dai funda, prietenul ție ce îți dă? Fundoiul?
https://www.doczilla.ro/......are-firma/

Răspuns utilizator avertizat