| Demeister a întrebat:

De ce afaceristul Țiriac şi copiii săi sunt mereu însoțiți de o armată de bodyguarzi oriunde merg (inclusiv pe stradă)?

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Vad ca aici pe TPU fiecare are cate un fix. Doamna aia Asiminoaie spune povesti de la locul de munca si ne intreaba daca ni se pare normal, Golopenta ala intreaba doar ineptii legate de jocurile pe calculator, chifteluta ala crede ca e un sclav daca munceste, iar tu ai o obsesie pentru bodyguarzi, garzi de corp, oameni bogati, etc. Am fost 7 zile la BRD Nastase Tiriac Trophy, turneu de tenis din Bucuresti, si in fiecare zi l-am vazut pe Ion Tiriac. Intr-o zi era cu directorul de turneu, in alta cu Ilie Nastase, in alta cu Nadia Comaneci. L-am mai vazut si singur sau in compania altor oameni pe care nu ii stiam. Doar soferul personal era prezent zilnic. De unde si pana unde intrebarea asta? L-ai urmarit tu si ai vazut ca e insotit mereu de bodyguarzi sau intrebi doar ca sa te afli in treaba?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am mers in avion cu fiusu si era singur singurel

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca au bai si se gandesc ca cineva le-ar putea face ceva rau.

| Demeister explică (pentru DoarBogdan):

De ce să le facă rău?

| Ager a răspuns:

Fiindcă probabil are un morcov în fund de vreo 10 metri și nu are curaj nici măcar să bea o cafea singur...
Mă întreb dacă și noapte când e cu femeia are bodyguard-ul cu el laughing
Prea mulți bani nu aduc fericire, dimpotrivă griji și stres.

| Demeister explică (pentru Ager):

Ce stres şi griji aduc prea mulți bani?

| Ager a răspuns (pentru Demeister):

Tocmai grija pentru ei, să nu îi pierzi, să nu fii jefuit, să nu scadă acțiunile din bursă.
Nu zic că trebuie să fii fără bani, dar când sunt grămadă, tot nu îți aduc binele.

| Pool77 a răspuns (pentru Ager):

Lasa da-mi mie bani. De restul ma ocup eu.

| Ager a răspuns (pentru Pool77):

Banii se fac, nu se cer.

| Pool77 a răspuns (pentru Ager):

Aici era vorba de bani. Nu am spus in ce modalitate.

| Catalin2145 a răspuns:

Sunt multe motive pentru care poti tine un bodyguard dupa tine, pentru aparare, sau alte motive, sper ca te-am ajutat! Salut.