| AvalohAlyn a întrebat:

De ce are Farmacia Tei(online și offline) preturi așa de mici la medicamente,fata de cum sunt la Catena, Dona, Sensiblu?
Care-i secretul succesului lor că au foarte multi clienți.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că strategia lor este să câștige prin volum mare de vânzări, nu prin adaos mare de preț.

| minrest a răspuns:

Vand numai medicamente cu rulaj mare, la care pot obtine pret mic cu conditia sa ia mult, si atunci pot sa scada si ei pretul. Orice medicament la care nu pot negocia pret mic cu producatorul, nu il cumpara, si nu il vand. Asa economisesc cele mai mari cheltuieli, cele legate de medicamentele cu rulaj mic. DAR. E nevoie si de medicamentele pe care Tei nu vor sa le vanda. Daca toate farmaciile ar face ca Tei, multi oameni ar muri cu zile.