| necunoscut22 a întrebat:

De ce este criza in Romania? cand o sa scapam de criza? Nu inteleg ce este criza asta vreau o explicatie? de ce uni sunt milionari de euro si au bani de nu stiu ce sa faca cu ei? masini vile astia de unde au bani? la ei nu este criza?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cei cu vile si bani fac manevre ca sa aiba parte de acei bani iar noi cei care nu avem de munca traim cum putem pana ajungem sa spargem toate magazinele si sa furam ca nu mai avem bani dar important e sa ai contacte si asa intri la un servici fara probleme.

| Edyward a răspuns:

Eheee un om cu vise mari esti laughing Tara asta e tara tuturor posibilitatilor ce nu intelegi happy?

| ShowTim3 a răspuns:

Criza in Romania este pentru ca tara nu produce destui bani cat sa plateasca toate utilitatile, apa, gaze, petrol, hrana, pensii, salarii la bugetari. Pe noi ne afecteaza mai mult deoarece nu avem chiar deloc resurse naturale si in plus politicienii fura cu roaba tot ce gasesc!
Criza se datoreaza din cauza americanilor oricum Romania a mers prost si dinaintea crizei mondiale ce este drept, in principal e datorada tin cauza petrolului care o sa se termine in 10-20 ani.
Uni sunt bogati pentru ca fura si fac chestii ilegale, de obicei cand vezi pe unu intr-un BWM luxos iti dai seama ca 1. este politician 2.om de afaceri important 3. vedeta 4. a facut banii ilegal (cum fac si politicienii si multi altii )
Romania nu o sa iasa din criza decat atunci cand o sa produca ceva, daca nu producem bani deunde sa vina banii? ne imprumutam la toate tarile si o sa le dam banii foarte greu! China e bogata Japonia,America, Germania, Anglia pentru ca tarile astea produc ceva, sau elvetia unde o amenda daca ai trecut pe rosu ca pieton este de 3000-5000 euro... cat salariul pe un an al romanului. Sper ca ai inteles acum happy

| ShowTim3 a răspuns:

A da... am uitat sa zic cand iesim din criza, nu iesim in 20 de ani dupa calculele specialistilor petrolul se va duc, in 15 ani o sa fie "pe cale de disparitie " in aces caz tarile arabe se imbogatesc iar noi o sa exprotam petrol ca disperatii cu tot bugetul romaniei, ceea ce inseamna ca o sa fie urat happy veste buna este ca toate tarile care folosesc masini o sa fie in criza la fel ca noi big grin deci o sa fim egali cu franta sau spania de exemplu >Fundoi?

| Anonima568 a răspuns:

1. Este criza din cauza lui Bocwinking
2.Niciodata
3.Criza este cand Boc si Base ne papa toti banuti, si noi stam si ne chinuim 7 persoane la o paine happy
4.thinking
5.thinking
6. nu laughing