| TLF92 a întrebat:

De ce in ziua de azi persoanele care fac angajari te cheama la interviu si iti comunica doar ce asteptari au de la tine referitor la fisa postului si nu specifica conditiille salariale? Sunt curios daca a mai patit cineva asa ceva, mentionez ca nu sunt la prima abatere de genul (am mai patit), care sa fie motivul real din spatele acestui lucru?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 90% din interviuri salariul se discuta la final. Trebuie sa te evalueze si ei inainte sa iti faca oferta nu?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru TLF92):

Repet. Trebuie sa fii evaluat inainte sa ți se faca o oferta.

| suntserios a răspuns (pentru TLF92):

Repet. Mergi la interviu și dacă angajatorul are nevoie de tine iti face o oferta salariala. E atat de simplu

| siriusblack98 a răspuns:

Nu îți bați capul cu ăștia. Caută să lucrezi cu profesioniști, nu cu amatori. Eu mi-am învățat lecția să nu mai colaborez cu firmele mici no name chiar dacă plătesc mai bine decât giganții.

| siriusblack98 a răspuns (pentru TLF92):

Da, te înțeleg știu cât de multă bătaie de joc trebuie să înduri până îți găsești un loc de muncă serios.

| Yuoia a răspuns:

Pai, ei vor sa muncesti nu sa te plateasca degeaba.

| ruddy a răspuns:

De obicei la finalul inverviului, sunt 3 varinte : ceri tu un salar care ti-ar conveni / iti ofera ei un salar standard / sau discuta abilitatiile tale apoi iti fac o oferta in 2 -3 zile.