| LanguageMaster a întrebat:

De ce majoritatea aparatelor de RMN din România sunt deținute de privați?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

DA 42 la stat si 71 la privat. Privatul este interesat sa castige. Managerii de la stat nu-s interesati ca nu castiga ei nimic. Salariul lor este salar si asteapta sa vina pensia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prețul de 900 000 de Euro, pe care clinicile de stat nu și-l pot permite.

| RoCkKiD a răspuns:

Ca sunt foarte scumpe si la noi banii se fura nu se dau pe echipamente performante.

| gogu220 a răspuns:

Au şi la stat dar sund defecte, sau le lipseşte prelungitorul. Şi vei observa că de multe ori cine te trimite la RMN este un pic rudă cu cine ţi-l face. Iar cine îl face nu ştie să-l "citească" si fuga înapoi la stat. Că trebuie să trăiască şi ăştia cu transportul în comun.