| CapDeSfecla a întrebat:

De ce majoritatea din cei ce au castigat la loto au ajuns mai rau ca inainte? Ce au gresit?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Simplu. Când un om de rând se vede milionar din senin se crede împărat. Folosește banii pe femei, pe droguri, pe mașini, bunuri iar apoi le pierde pe toate. Un om cu cap daca ar câștiga la loto ar investi Intr o afacere și dintr un milion ar face o sută.

| Adr696969 a răspuns (pentru Sekim):

Un om cu cap nu isi pierde banii la loto.

| Sekim a răspuns (pentru Adr696969):

Traiesti in 10 lei cumva? Nu e ca si cum faci un imperiu cu 10 lei.

| Adr696969 a răspuns (pentru Sekim):

Nu sunt doar 10 lei. Iti i ei bilet de mai multe ori si devine dependenta.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bautura & femei cel mai sigur.

| darrio2007 a răspuns:

I-au prostit banii castigati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Există o regulă a bogăției. Să chelltuiești pentru a produce bogăție nu pentru risipă. Cei ce au ajuns bogați prin strădania lor, știu asta. Ceilalți, câștig ușor, nu simt valoarea banului, de asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu au avut o "educatie" financiara buna. Nu are legatura cu "soarta" daca la asta te gandesti big grin

| Frank51 a răspuns:

Educatie financiara precara, care duce la cheltuieli prea mari, nefacand investitii banii se termina.

| Sn4k3 a răspuns:

Bun numele.

| CleanHeart a răspuns:

Nu au stiut cum sa investeasca banii ca sa le aduca un venit si mai mare pe viitor, asa cum vin se si duc, traiasca educatia financiara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu pe ce sa dea banii si pe ce nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece fac paradă cu ei amicilor și cunoștiințelor și îi cheltuie nesăbuit pe haine, petreceri, excursii scumpe, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, fiecare om are atatia bani cati e capabil sa "managerieze". daca nu sunt bani facuti din munca ta, nu stii ce sa faci cu ei sa ii pastrezi si sa ii inmultesti, si mai ales romanii nu sunt capabili sa angajeze pe cineva sa aiba grije de banii lor, sa le faca bugete, precum un contabil, un planificator financiar, educator financiar, coach finanaciar, asa ca pierd banii rapid. sai in plus multi oameni, cand le cresc veniturile fac greseala sa le creasca si cheltuielile si nu e deloc ok.

| nicu991 a răspuns:

Cum ce... baniii multi minte putina. Cand ai o suma de bani trebuie sa stii cum s-o administrezi. Dar cand stii ca ai, e cam greu sa spui "nu" anumitor capricii.

| NotBeastRB a răspuns:

Multi bani le fac rau oamenilor