| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi-a luat bani upcul daca am postat un anunt pe olx?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu are treaba una cu alta! Verifica factura sa nu fie alte probleme!

| darrio2007 a răspuns:

Nu ia bani UPC pentru asa ceva.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca crezi ca cei de la upc ti au luat banii ca ai postat un anunt pe Olx, mergi maine la sediul Upc cu buletinul tau si intreaba i de ce ti au luat 20 lei, poate daca ai telefonia de la ei sa i ti fi luat 20 lei in plus pe traficul de date consumat pe internet daca ai net pe telefon de la upc.Numai ei i ti pot spune exact pe ce ai plătit, este clar ca olx nu ti a luat bani, postarile pe olx sunt gratuite, daca i ti expiră termenul in care poti posta anunturi, olx ul i ti afiseaza acolo anunturi disponibile zero si urmatoarea data cand poti posta un anunt gratuit este luna viitoare de exemplu, sau daca vrei sa cumperi pe olx un pachet de anunturi trebuie sa plătesti online cu cardul si atunci vezi cîti bani costă.Dar in cazul tau este o optiune pe care ai activat o la upc si cred ca este traficul de date pe telefon.

| sierra1 a răspuns:

Nu ai ales cu mânuța ta "promovează" anunțul postat?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu. Am platit cu 20 de lei mai mult pentru ca am vandut ceva pe olx

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Huh? Ce treaba au una cu alta?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Am platit cu 20 de lei mai mult pentru ca am vandut ceva"

n-are nimic una cu alta dacă nu ai ales cu mânuța ta "promovează" anunțul postat

| cfrtobias a răspuns (pentru sierra1):

Pai daca promoveaza nu cere card sau ceva sau paypal sau cumva? nu cred ca intra pe factura la upc

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu faci legatura intre olx si upc
TREBUIE sa spui cum ai ajuns la concluzia asta?
scrie pe facutra? ce scrie FOARTE EXACT?

| sierra1 a răspuns (pentru cfrtobias):

Eu nuș ce-a focut intrebătorul dar altă explicație nu e

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca ar trebui SERIOS sa dai un telefon si sa intrebi
din cate stiu eu numai chestii cumparate direct de la ei pot sa ajunga pe factura, iar numai Vodafone are un sistem de plati care iti permite sa faci o plata undeva care sa ajunga prin factura

ideea ar fi ca tu ai promovat un anunt cu plata promovarii prin upc

daca, chiar ti-a luat la o simpla vanzare atunci chiar le dai telefon si ii intrebi de dulce, ce, unde, de ce, si MAI ALES: CAND AI FOST DE ACORD CU ASA CEVA?!?

daca raspunsul nu e destul de justificat, nu numai ca asta e un motiv sa reziliezi de tot contractul cu ei, dar poti sa ceri si daune, pentru ca, daca ti-au bagat pe gat un serviciu nesolicitat poti sa ii ataci legal

| Ineys a răspuns:

Cred ca e imposibil asa ceva. Poate nu ai vazut tu bine ceva.
Scrie pe factura de la UPC "Vanzare olx +20lei"?

| cfrtobias a răspuns:

Pai cum sa iti ia upc bani? platesti internetul din optiune

| Gabigeebyyy a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat...